SKLEP


Lista produktów
Pokaż koszyk

Nasi partnerzy

PATRONAT HONOROWY

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 
Publiczne Przedszkole w Żyrowej
czwartek, 13 września 2012 20:00
PDF Drukuj Email

Publiczne Przedszkole w Żyrowej, ul. Poprzeczna 7

47-330 Zdzieszowice - Żyrowa

Przedszkole położone jest w cichym zakątku malowniczego krajobrazu pobliskiego lasu na terenie Parku Krajobrazowego „Góra Św. Anny”. Nasze Przedszkole zapewnia bezpieczne miejsce do zabawy i nauki dla 36 dzieci. Prowadzi 2 oddziały: grupa starsza (5-6 letnie dzieci) oraz grupa młodsza (3-4 letnie dzieci).
Do dyspozycji wychowanków są dwie jasne, przestronne sale, wyposażone w sprzęt, pomoce dydaktyczne oraz toalety dostosowane do wieku oraz możliwości rozwojowych dzieci.  Na terenie placówki znajduje się ogród przedszkolny – drewniane konstrukcje, piaskownica oraz urządzenia zabawowe posiadają certyfikaty – dzieci bezpiecznie mogą korzystać z pobytu na świeżym powietrzu oraz wszechstronnie się rozwijać.
Proponujemy dzieciom nieodpłatne zajęcia z języka niemieckiego, jako języka mniejszości narodowej, nieodpłatne zajęcia religii oraz zajęć logopedycznych  na wniosek rodziców dyrektor organizuje odpłatne zajęcia z języka angielskiego.
W roku szkolnym 2012/2013 nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego programu edukacyjno- wychowawczego „Bezpieczne Przedszkole” oraz do II Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh”, IV edycji programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę!” oraz V edycji programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury".
We wrześniu każda grupa przedszkolna ułożyła Kodeks Bezpiecznego Przedszkolaka. Kodeksy zawieszone są w salach w widocznym dla dzieci miejscu oraz przez nie podpisane (podpis lub odcisk paluszka).
Każdy rodzic otrzymał I Folder informujący o założeniach programu i etapach jego realizacji. Sporządzono również gazetkę ścienną informująca o przystąpieniu przedszkola do programu oraz umieszczono najważniejsze informacje dotyczące programu. Rodzice otrzymali ankietę „czy jesteś odpowiedzialnym rodzicem?”, wybrali tematykę spotkań dla rodziców oraz poznali zasady zdobywania tytułu „Odpowiedzialny rodzic”.