Stwory i potwory domowe

HERBATNIKOWIEC OKRUSZKOWY (THEATOR PARTICULARIS).
Rząd podłogowce (coaxatioracea). Występuje tylko na podłodze. Nigdy w kuchni. Bardzo podobny do biszkoptnika (placentor). Różnią się wcięciem w talii, której herbatnikowiec nie posiada. Biszkoptnik zresztą też nie, ale wcięcie ma większe.
Powstają z okruchów ciastek zjadanych tam gdzie nie trzeba. W pokoju, w łóżku, samochodzie. Kiedy nikt nie patrzy przeobrażają się zupełnie, co jest charakterystyczne dla podłogowców. Uwaga: gryzą, powodując gniecenie w czasie snu. Krzyczą na pająki, co je bardzo denerwuje. Zdenerwowany pająk nie spełnia swojej roli, bo mu nie wychodzi pajęczyna i pająk się stresuje. Złośliwy. Potrafi zrobić awanturę mamie ,że kupiła herbatniki „Kajtuś” a nie „Maślane”, czy „Domowe”.
Na widok miotły udaje, że go nie ma.
Trudny do zwalczenia. Najlepiej zapobiegawczo herbatniki jeść w kuchni.

CZYTAJ CAŁOŚĆ – POBIERZ CZYTAJ CAŁOŚĆ – POBIERZ