Dni Bezpiecznych Przedszkoli

Jak zwykle w maju od 13.05 do 15.05.odbędą się kolejne ogólnopolskie dni Bezpiecznych Przedszkoli. W tym roku pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. W tym czasie organizujemy spotkania z lekarzem, pielęgniarką, sportowcami, trenerami itp.. Ważne aby zwrócić uwagę na rolę ruchu i aktywnego spędzania wolnego czasu dla naszego zdrowia. Można zorganizować piknik rodzinny pod takim właśnie hasłem. 15 maja między godziną 10:00 a 11:00 wszystkie przedszkola biorące udział w akcji prosimy o zorganizowanie spartakiad sportowych, zabaw ruchowych na dworze, zabaw z zumbą itp. Wiemy, że będziecie mieli wiele różnych pomysłów, którymi się z nami podzielicie. Oczywiście jak co roku organizujemy akcję „ Jestem bezpieczny- jeżdżę w foteliku”, podczas której policjanci sprawdzają jak przewożone są dzieci do przedszkola. Zachęcamy również do marszów po najbliższej okolicy z różnymi transparentami, rozdawania ulotek o aktywności fizycznej . Nadsyłane przez Was relacja zamieszczać będziemy na bieżąco na naszym FB