Dni Bezpiecznych Przedszkoli 2020

Dni Bezpiecznych Przedszkoli 2020
fot.pixabay.com

W tym roku Dni Bezpiecznych Przedszkoli odbędą się 18-19-20 maja. Hasło na 2020 rok, to „Żyj smyku bez plastiku”. Oczywiście oprócz tematu głównego, czyli zagrożenia związanego z nadmierną produkcją tworzyw sztucznych nie zapominamy o stałym wątku Dni: zaproszenia Policji do wspólnej akcji „Jestem bezpieczny jeżdżę w foteliku”.
Liczymy na waszą kreatywność w wymyślaniu sposobów na pokazanie dzieciom i rodzicom, że bez większego wysiłku możemy zmniejszyć ilość używanych jednorazówek, zwiększyć świadomość wpływu na środowisko naszego konsumenckiego zachowania. Może warto odwiedzić najbliższe wysypisko śmieci? Zaprosić specjalistę, który pokaże jak segregować odpadki? Założyć kompostownik, lub doświadczalnie przekonać się, że wyrzucony kubek, czy worek foliowy to naprawdę spory kłopot? Zaobserwujcie wspólnie z dziećmi jak dużo plastikowych opakowań „przewija się” przez przedszkole i domy przedszkolaków. Pomyślcie na czym można położyć ciastko, czy owoce. Może liść kapusty, albo kawałek listewki? Wymyślajcie alternatywne naczynia i sposoby na ponowne wykorzystanie plastikowych odpadów. To tylko kilka pomysłów. W Waszych głowach na pewno powstaną jeszcze inne.