Dni Bezpiecznych Przedszkoli 2022

DNI BEZPIECZNYCH PRZEDSZKOLI 2022 „W świecie emocji”

Rys. Marcin Skoczek

Kolejne ogólnopolskie dni Bezpiecznych Przedszkoli odbędą się w tym roku od 23.05 do 25.05 pod hasłem „W świecie emocji”. W okresie poprzedzającym zapraszamy do przeprowadzenia rodzinnego  konkursu plastycznego „Wymaluj emocje”.
Co robimy podczas dni Bezpiecznych Przedszkoli?

Organizujemy zabawy i zajęcia dotyczące podstawowych emocji, zabawy relaksacyjne, zabawy na rozładowanie napięcia, ustalamy z dziećmi jak można radzić sobie ze złością w bezpieczny dla siebie i innych sposób. Do zabaw możemy wykorzystać kostkę emocji, grę podłogową „Moje emocje” karty „Moje emocje” lub inne pomoce (nawet te zrobione własnoręcznie).

W drugim dniu tj. 24.05.2022.między godziną 10:00 a 11:00 zaplanujcie przemarsz z dziećmi po najbliższej okolicy. Dzieci mogą rozdawać przechodniom balony z uśmiechniętymi buziami, kwiatki, naklejki z minkami lub inne rzeczy związane z emocjami (to zależy od Waszej pomysłowości)
Można też zorganizować piknik rodzinny pod hasłem „W świecie emocji”, oraz akcję charytatywną uczącą dzieci empatii np. pomoc dla dzieci z Ukrainy, zbiórka nakrętek na konkretny cel, zbiórka karmy dla schroniska itp. Oczywiście jak co roku organizujemy akcję „Jestem bezpieczny- jeżdżę w foteliku”, podczas której policjanci sprawdzają bezpieczeństwo dzieci przewożonych do przedszkola.

Nie zapomnijcie pochwalić się swoimi działaniami na Waszych profilach FB i w lokalnej prasie:-).

W przypadku pytań – piszcie proszę: gabrysz.agata@gmail.com,  lub dzwońcie: 693178166

W imieniu załogi Bezpiecznego Przedszkola pozdrawiam serdecznie

Agata Gabrysz