why choose us

Learning Center

We are so happy to help your child develop through hands-on learning and fun experiences.

Pediatric Therapy

We are supplied with the next generation equipment to ensure your children’s well-being.

our staff
More photos
Play As You Learn

Learning Center

Our team is so happy to help your children develop properly through hands-on learning and fun experiences.

With Love and Care

We have the most caring and loving teachers and babysitters, so be sure our child is safe and happy with our team.

Health and Safety

Our center is supplied with the next generation equipment to ensure your child’s well-being and proper developing.

Family Support

Isn’t it a happiness to finally find out that your family has found a child care that is so loving and supporting?

our partners
Harness
Woodworks
Stanley
Suburban
Dostając niewiele pieniędzy na dokształcanie moich nauczycieli, muszę bardzo dokładnie przesiać sitem wszystkie propozycje kursów i warsztatów pojawiających się na rynku szkoleń. Wybieram szkolenia z “Bezpiecznego Przedszkola”, gdyż zawsze są one świetnie przygotowane i satysfakcjonują moich nauczycieli.
Ilona Szyjkowska, Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr3 w Sosnowcu
Poziom przygotowania szkolenia „Wymaluj emocje” był imponujący. Ogromna wiedza prowadzącej, sposób przeprowadzania szkolenia oraz możliwość zdobywania praktycznej wiedzy przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Teraz mogę w swojej codziennej pracy wykorzystywać nieznane mi dotąd metody. Dziękuję.
Katarzyna Kantorysińska, Przedszkole nr 3 Sosnowiec
W programie uczestniczymy już od 2011 roku, chociaż po realizacji trzyrocznego cyklu i otrzymaniu Certyfikatu Bezpiecznego Przedszkola dalej wychowujemy na nim kolejne pokolenia przedszkolaków, dając dzieciom wzorzec prawidłowych postaw wpływających na ich bezpieczeństwo i mając nadzieję, że zamierzone efekty będą procentować w kolejnych etapach ich życia.
Dorota Mitręga, Dyrektor przedszkola nr 6 w Dąbrowie Górniczej.