Katarzyna Szybowicz
Katarzyna Szybowicz

Trener

Lubię pracować z dziećmi. To moja pierwsza pasja. Lubię taniec. To moja druga pasja. Żeby je połączyć założyłam przedszkole „Kropeczka”. W ten sposób spełniam swoje życiowe marzenia.

Zanim to się stało nabierałam doświadczenia pracując jako instruktorka tańca dla dzieci dla Szkoły Tańca Pasja w Krakowie, dla Studium Oświatowego Animus w Sosnowcu i prowadząca zajęcia rytmiki z elementami tańca w Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Teraz jako właściciel i dyrektor przedszkola staram się przekazać swoje pasje nauczycielkom – tym, które zatrudniam i tym, które szkolę. Uważam bowiem, że taniec to nie tylko radosny relaks ale i znakomita metoda dydaktyczno-wychowawcza. Szkolenia opieram o autorskie układy choreograficzne. Wszystkie zawierają elementy tańców towarzyskich, wprowadzają dzieci w świat tańca klasycznego, ucząc współpracy w grupie, pracy z partnerem, odpowiedniej postawy i elementów tanecznego savoir-vivre. Szkolę, jak uczyć dzieci tańczyć, żeby było to świetna zabawa nie tylko dla nich, ale również dla wychowawców.Moje układy taneczne rodzą się spontanicznie wraz z muzyką, którą słyszę w domu, pracy, samochodzie. Przekładam dźwięki i frazy na ruch i aranżację choreograficzną. Wyobrażam sobie od razu, jak wykonują je moje przedszkolne „Kropeczki”. Bo to one właśnie są pierwszymi wykonawcami tych tańców.

Dostając niewiele pieniędzy na dokształcanie moich nauczycieli, muszę bardzo dokładnie przesiać sitem wszystkie propozycje kursów i warsztatów pojawiających się na rynku szkoleń. Wybieram szkolenia z “Bezpiecznego Przedszkola”, gdyż zawsze są one świetnie przygotowane i satysfakcjonują moich nauczycieli.
Ilona Szyjkowska, Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr3 w Sosnowcu
Poziom przygotowania szkolenia „Wymaluj emocje” był imponujący. Ogromna wiedza prowadzącej, sposób przeprowadzania szkolenia oraz możliwość zdobywania praktycznej wiedzy przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Teraz mogę w swojej codziennej pracy wykorzystywać nieznane mi dotąd metody. Dziękuję.
Katarzyna Kantorysińska, Przedszkole nr 3 Sosnowiec
W programie uczestniczymy już od 2011 roku, chociaż po realizacji trzyrocznego cyklu i otrzymaniu Certyfikatu Bezpiecznego Przedszkola dalej wychowujemy na nim kolejne pokolenia przedszkolaków, dając dzieciom wzorzec prawidłowych postaw wpływających na ich bezpieczeństwo i mając nadzieję, że zamierzone efekty będą procentować w kolejnych etapach ich życia.
Dorota Mitręga, Dyrektor przedszkola nr 6 w Dąbrowie Górniczej.

Add Comment